WODA DIVING

AQUAREA Čierna Voda, Slovensko

26. - 29.8. 2021

Přiznám se, že když jsem se poprvé dozvěděl o této akci OrcaDiving, byl jsem značně skeptický. Představa, že se budu trmácet několik hodin na lom na Slovensko a ještě k tomu v létě, kdy je špatná viditelnost, mě vůbec nelákala. Nicméně slovo dalo slovo a já se rozhodl to risknout.

V průběhu Orca bazaru jsem měl možnost popovídat si s Pavlem, který tam byl o několik týdnů dříve a který nešetřil superlativy a ať prý nezapomeneme koupit kukuřici v konzervě, že se po tom můžou ty davy kaprů utlouct. No to určitě!

Nedalo mi to a nakoupil jsem zásobu kukuřice a spolu se dvěma mlaďochy (Tomem & Tomem) vyrazil ve čtvrtek po obědě směr Slovensko. Podařilo se nám objet velkou kolonu u Velmezu a v celkem rozumném čase jsme dorazili na místo. Celý areál oplocený, u vjezdu securiťák kam prý jedeme. Informace o tom, že jsme v areálu ubytováni ho uspokojila, popřál nám pěkný den a mohli jsme projet až k recepci. Registrace, pozdravení se s celou bandou Orcy a hurá do vody na rychlý podvečerní ponor. A tím to všechno začalo.

Potápěčská část areálu AQUAREA je několik vyvázaných tras mezi tramvají a trolejbusem (nebo autobusem?). Je zde i technická část, která padá cca do 30 m, ale na ní nečeká nic než zima a tma. Běžná část se pohybuje v hloubce mezi 5-10 m s tím, že tramvaj a trolejbus padají trochu hlouběji (cca 14 m). Lokalita je tak naprosto vhodná i pro začátečníky.

Na první ponor jsem si nevzal kameru, a to byla věčná škoda – štika v autobuse byla opravdu gigantická a už se mi ji bohužel znovu nepodařilo potkat (na rozdíl od dalších kolegů). Zbytek zážitků se však opakoval při každém ponoru – hejna kaprů a amurů, krásní velcí candáti a okouni u kterých se mi pod vodou plnil náustek slinami… Během nočního ponoru plno úhořů a ráno medúzky.

Během jednoho ponoru jsem viděl víc sladkovodních ryb, než za všechny ostatní sladkovodní ponory dohromady…

Tento výlet byl opravdové rybí porno a všem ho vřele doporučuji!

Ubytování v areálu je možné ve stanech nebo pěkných čistých apartmánech. Areál se na noc zavírá a ráno se otevírá až cca v 9 hodin s čím je třeba počítat.

Díky všem z OrcaDiving za organizaci, bylo to skvělé!


AQUAREA Čierna Voda