WODA DIVING

Dovolená Elba, Itálie

11.6.-18.6.2021

Ostrov Elba je v mé dovolenkové historii již pevně zakořeněn. Poprvé jsem Elbu navštívil v roce 2017, když jsem si s Orca Diving dělal ponory pro kurz OWD a vrátil jsem se i o dva roky později, když jsem se učil potápět se sidemountem. Uběhly další dva roky a po covidových peripetiích jsem usoudil, že dovolená na Elbě je to, po čem moje srdce touží a co tělo i mysl vyžadují.

Sehnat někoho na dovolenou na Elbě není zrovna jednoduché, okruh mých známých má buď děti a plánují vhodnější místo pobytu (jak naivní) nebo se jim potápění nezdá dostatečně atraktivní (už jste viděli video z Pianosy?) anebo jen prostě neměli čas a dovolenou. Nakonec se mi podařilo přesvědčit Zuzku a Máju, které měly dost odvahy a uvěřily mým slibům o báječné dovolené a skvělém potápění.

Tři potápěči v autě je vždycky výzva, nicméně jsme to zvládli skvěle. Děvčata se nechala vystresovat nedostatkem místa v autě, a tak jsem byl z nás tří jediný, který měl dost oblečení. Místa nakonec bylo dost i pro dvě tašky plné prosseca.

Cesta probíhala velmi dobře a v pátek ráno jsme si již dávali snídani v přístavu městečka Marina Di Campo a plánovali, jak si celou dovolenou užijeme. Ubytování v Rezidenci Dolores, zařízené přes Orca Diving, je naprosto geniální místem pro relaxaci s klidným prostředím, bazénem a vířivkou. Potápění bylo nakonec domluveno u spřáteleného centra SubNow! kde se o nás Antonio a jeho tým velmi pěkně staral.

Potápěli jsme dvouponory z lodi na známých lokalitách v okolí Marina Di Campo a to zejména na Scoglio della Triglia, Isola Corbella, Coralini a Secca di Fonza. Nezapomněli jsme ani na prozkoumání vraku lodi Elviscot u břehu městečka Pomonte a celou šňůru ponorů jsme završili potápěním v rezervaci u ostrova Pianosa na bóji 5 a 2. To byl naprosto nezapomenutelný zážitek, protože množství a klidná povaha velkých kaniců byla naprosto neuvěřitelná. Voda měla příjemných 22 °C nahoře a kolem 16 °C v hloubce, pouze jednou jsme narazili na termoklínu.

Myslím si, že pro všechny zúčastněné to byla tato dovolená skvělou kombinací nádherného potápění, relaxace a dobrého jídla. Za sebe můžu Elbu doporučit jako naprosto dokonalou destinaci.Potápění u ostrova Pianosa


Potápění na vraku lodi Elviscot


Ostatní ponory v okolí Marina di Campo


Galerie