WODA DIVING
Horní index

Lom Šifr - Svobodné Heřmanice

6.6.2021

Tento víkend původně nebyl plánovaný jako potápěcí, protože jsem se rozhodl navštívit své rodiče v rodné vísce u Bruntálu. Potápěčský ďáběl však nikdy nespí a shodou náhod zařídil, že Honza měl zrovna pracovní zakázku kousek od Rýmařova. Slovo dalo slovo a domluvili jsme se, že se tedy konečně vydáme na oblíbený lom Šifr u Svobodných Heřmanic.

Nechali jsme si nafoukat trochu víc vzduchu do lahví a plní sebevědomí jsme dorazili na místo kolem půl osmé ráno. V té době byly na místě už tři další skupiny potapěčů a tak jsme měli možnost zjistit více informací a lépe naplánovat ponor.

Viditelnost v lomu se dlouhodobě zhoršuje kvůli obnovené těžbě na vedlejší ploše a mračnům prachu, které padají do vody. I přesto jsme si užili pěkný ponor a našli jsme i většinu atrakcí. Ke studni na konci lomu jsme se pro jistotu nevydávali, protože se nám začínalo načítat slušné deko. Dekompresní zastávku jsem si užil nejvíc já, protože jsem si konečně mohl v klidu prohlédnout a natočit nějaké ty rybky. Honza to měl trochu naopak, protože celou zastávky počítal jestli na souši stihne rozepnout sucháč, aby si ulevil.

Následný relax na břehu a dobrý oběd v Radegastovně v Bruntále byli pomyslnou třešničkou na tomto skvělém výletě.


Video z ponoru


Galerie