WODA DIVING

Pag - Stara Novalja, Chorvatsko

14. - 17.5.2021

Záznam z potápění s Orca Diving na ostrově Pag v Chorvatsku, aneb trénovat se musí.

Po dlouhém a ubíjejícím lock-downu byla možnost potápět se opět v moři lákavou příležitostí. Domluvili jsme se s Ondrou, Zuzkou a Honzou, že se na Pag vydáme společně a užijeme si konečně trochu lepších podmínek pro potápění, než nabízejí české lomy na jaře. Zuzka s Honzou také plánovali využít výlet k rozšíření své kvalifikace a odpotápět si ponory pro kurz Advanced Nitrox.

Ondra vyrazil s rodinkou po vlastní ose a já zajišťoval odvoz Zuzce a Honzovi. Hned první chybou plánování byla moje důvěra v nejmenovaný autoservis a slíbený termín opravy auta. Po čtvrtečních peripetiích s objednáváním náhradního vozu a jeho následným vracením mi bylo předáno auto přibližně tři hodiny před plánovaným odjezdem. Instalace střešního nosiče a boxu ve vytrvalém dešti jen podporovala moji dobrou náladu.

Kolem půl osmé večer jsem vyzvedl v Praze Zuzku a vydali jsme se pro Honzu do Tábora. Přibližně do půlky Rakouska vytrvale pršelo a Zuzka mě naštěstí zavčasu vystřídala v řízení. Na to, že neřídila manuál od autoškoly, jí to šlo perfektně a vydržela až do Slovinska. Na cestě jsme se občerstvili ještě někde v půli Chorvatska a potkali se s další skupinou, která také mířila na Pag. Nejzajímavějším úkazem celé cesty však byl Honza a tvrdost jeho spánku. Spal skoro šest hodin v kuse navzdory naší hlasité diskusi, puštěné hudbě a několika zastávkám na benzínkách a odpočívadlech. Je hold vidět, že není žádná kancelářská krysa.

Rád bych napsal delší text k pobytu samotnému, ale celý pobyt byl intenzivní a utekl extrémně rychle. Všichni jsme měli pocit, že trval minimálně týden a zároveň jenom jeden den. Z ponoru na ponor, najíst se, napít se a spát.

Odpotápěli jsme všechny známé lokality - Triget, Cave, Golden Blocks, G-point, Gorgonie i vrak lodi Rossi (všemi známý jako Růža). Při několika ponorech jsme využili na dekompresi nitrox 50 ať už v rámci kurzu, nebo cvičně pro ty, kteří již mají kurz za sebou.

Poděkování patří celému týmu Orca Diving za organizaci a zajištění ponorů i výcviku :).

Noční ponor - útes Triget


Potápění na lokalitě GorgonieVrak lodi Rossi (Růža)


Galerie